کفش چرم تبریز (بازار، تبریز) – نقشه نشان

بر همین اساس بود که در اين رويداد و با حضور آقاي روحاني ،رئیس جمهور محترم به شهر تبریز و تأکید ایشان بر حمایت از کالای ایرانی، کفش تبریز را دارای برند و کیفیت جهانی دانست و دستور داد برنامهریزی لازم برای حمایت پایدار از این صنعت صورت پذیرد. در این میان شهر” تبریز” قطب چرم کشور و “کفش تبریز” نشان تجاری محصولات چرم کشور است، بهطوریکه در حال حاضر 50 واحد صنعتی بزرگ در صنعت کیف و کفش چرم تبریز مشغول فعالیت هستند که در زمینه کفش 2300 واحد تولید چرم در تبریز وجود دارد که حدود 4300 واحد آن دارای پروانه کسب و1200 واحد هم بدون پروانه کسب هستند. رييس جمهور، تبریز را قطب فرش و صنعت چرم و کفش دانست و بیان داشتند که دولت به حمایت از صنایعی مانند کفش اهتمام ویژهای دارد و خود را حامی این صنعت میداند و باید حمایت و پشتیبانی کند تا مشکلات این نوع صنایع برطرف شود.

البته اگر این زمینه همکاری در سال 97 فراهم نگردید، پیش بینی کردیم که با تخصیص بودجه­ ای که دولت قرار است در این خصوص انجام دهد، در زمینه طراحی و نوآوری اقداماتی را انجام دهیم. هرچند که در طی یک سال گذشته چند پروفسور از ایتالیا برای آموزش 60 هزار نیرو اختصاص دادیم که بسیار در این زمینه موثر بود و قرار است که از تیرماه 97 هم مجدد زمینه شرایط این موضوع را برای 60 هزار نیروی دیگر و آموزش تخصصی آنها فراهم کنیم. در ادامه این بخش می خواهیم به بررسی این موضوع مهم بپردازیم. کفش های اسپرت با جنس های مختلفی تولید می شود و رنج قیمت متفاوتی نیز دارد. همچنین دسته بندی لوازم آرایشی و عطر و ادکلن نیز در این وبسایت وجود دارد که تمامی آنها به صورت اورجینال از خارج کشور وارد میشود. همچنین ارسال تمامی محصولات از این فروشگاه رایگان است.

همچنین نیازکو تقریباً از تمامی شهرهای ایران دارای مشتریانی است که اکثر آنها به صورت ثابت خریدهای خود را از این فروشگاه انجام میدهند. البته علاوه بر کفش تبریز، کیف و محصولات چرم دیگر نیز در فروشگاه نیازکو فروخته میشود. وقتی صحبت از چرم و کفش به میان میآید بدون شک یادها و نگاهها به سمت تبریز روانه میشود و وقتی صحبت از مرغوبیت کفش و چرم است نام تبریز پای ثابت صحبتهای اقتصادی و برند عرصه کیف و کفش و چرم است، تولید ۹۰ درصد کفش دستدوز چرم ایران در این شهر گواهی بر این مدعاست. شهر تبریز پس از سقوط سلسله قاجاریه شاهد رشد و پیشرفت در زمینه چرم سازی کشور بوده است. پس نخستین کارخانه چرم­ سازی در کشور از سوی مرحوم صدقیانی با عنوان چرم­ سازی خسروی ایجاد شد و بعد از 7 سال این صنعت در این شهر گسترش یافت. پژوهش خبری صدا وسیما: در کشور ما، تبریز، اصفهان، مشهد و تهران جزو سرآمدهای تولید کفش هستند، اما شهره بودن شهر تبریز در تولید کفشهای با کیفیت و چرم جهانی است.

همانطور که میدانید شهر تبریز مهد چرم و کفش در ایران و جهان شناخته شده است. نخستین کارخانه ­های چرم سازی در تبریز چرم سازی خسروی بوده است که قدمت آن تقریباً به 90 سال گذشته (1310 هجری شمسی) می ­رسد. اولین کارخانه ­های چرم سازی در تبریز که چرم سازی ایران، امید و خسروی بوده است که قدمت آن­ها تقریباً به 90 سال گذشته (1310 هجری شمسی) می­رسد. وبسایت نیازکو بیش از 10 سال است که در امر فروش اینترنتی به صورت فعال مشغول است. در حال حاضر250 واحد تولیدی چرم در تبريز فعال هستند که بیش از 95% این واحدها در تولید چرم سنگین و بقیه در تولید چرم سبک فعالیت دارند. در سال 95 پویش خرید کالای ایرانی توسط اتحادیه چرم تبریز راه ­اندازی شد که با راه ­اندازی این کمپین بیش از ۳۰% ورود کفش خارجی به تبریز در سال 95 کاهش پیدا کرد .