کفش نوبل – کارخانه تولیدی کفش صنعتی

بیشتر کفش های اسپرت چرمی از چرم گاوی، بزی و شترمرغی تولید می شود. کفش اکتیو به گونه ای طراحی شده که برای استفاده طولانی مدت و ایستادن های طولانی بسیار مناسب است و مانع خستگی پاها می شود. خبرگزاری مهر، گروه استانها- آناهیتا رحیمی: با اینکه تبریز «مهد چرم» است، اما این روزها صاحبان واحدهای تولیدی در این صنعت، از افزایش قیمت ارز، رکود صادرات و ممنوعیت برای واردات ماشین آلات جدید و نو سخن میگویند که ممکن است تهدیدی برای این صنعت در سالهای آتی محسوب شود. بازار، گروه استانها- آناهیتا رحیمی؛ یک حجره نقلی در بازار بزرگ تبریز، همین توصیف برایش کافی است که چرتکهای روی میز وجود دارد تا اصالت این حجره را به رخ بکشد و یادی از گذشتهها را در ذهن همه تداعی کند.

کفشی را در دست خود میگیرد و با چند ضربه انگشت بر زیره کفش، میگوید : ما صنعتکاری هستیم که در حرفه خود مهارت کافی داریم و چنین کفش با کیفیتی را به بازار عرضه میکنیم اما بازار حال خوبی ندارد یعنی مصرفکنندهای در این صنعت وجود نداشته و مردم قدرت خرید ندارند. زیره کفش از پی یو و سه لایه ایی برای گرفتن فشار و ضربه تعبیه شده است. کفش طبی مردانه اکتیو بسیار نرم و راحت است زیرا داخل کفش، آستر، از چرم و کفی موجود در کفش نیز از چرم طبیعی است که دارای پد خارپاشنه برای توازن فشار وارده می باشد. چرم طبیعی به علت دارا بودن منافذ طبیعی در بافتش ، امکان تبادل هوا میان بیرون و داخل کفش را فراهم می کند و به اصطلاح باعث تنفس پا می شود . از دیگر سو کانال امکان آگاهی از جدیدترین سبک ها را برای خریداران فراهم می سازد و آنها می توانند در هر زمان به فروشگاه اینترنتی دسترسی داشته و به بررسی و مقایسه پرداخته و در هر روزی که راحتی بیشتری داشتند به سفارشات خود اقدام نمایند.

در طول این بازه زمانی کسی نمیداند که اولین ایده ساخت محافظ برای پا به ذهن چه کسی خطور کرد. چرم خسروی در زمان خود از بزرگترین و معروف ترین کارخانههای چرم سازی جهان بود که با دانش فنی آلمان تأسیس و شروع بهکار کرد. رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی در حکمی سرپرست مرکز تحقیقات کیف و چرم دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز را منصوب کرد. ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس دانشگاههای آزاد اسلامی آذربایجان شرقی از تحصیل ۵۱ هزار دانشجو و فعالیت ۱۶۰۰ هیات علمی در این دانشگاه خبر داد و افزود: بیشتر دانشجویان این دانشگاه در رشتههای روانشناسی، مهندسی پزشکی، حقوق و میکروبیولوژی تحصیل میکنند. به گزارش ایرنا، محمد کلامی روز شنبه در دیدار با فعالان صنعت چرم تبریز اظهار داشت: با توجه به قدمت دیرینه صنعت چرم در آذربایجان شرقی این صنعت بخشی از هویت اجتماعی و فرهنگی استان است. علی جهانگیری روز پنجشنبه در وبینار طرح مزیت استانی با موضوع شناسایی و تقویت زنجیره ارزش صنایع و فعالیتهای مرتبط با تولید کفش، با اشاره به ظرفیتهای آذربایجان شرقی و تبریز در صنعت چرم و کفش، افزود: تبریز قطب این صنعت است و همه باید برای توسعه و تقویت آن کمک کنیم.

حسین فیضی پور در گفتوگو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز درباره فعالیتهای مدرسه عالی مهارتی کفش و چرم تبریز اظهار کرد: باتوجه به سیاستهای کلان دانشگاه آزاد در راستای مهارتافزایی، تربیت نیروهای ماهر و ترزیق آنها به بدنه تولید کشور توسط مدارس عالی مهارتی پیگیری میشود. به گزارش ایسنا، زهره افشار، خبرنگار، در روزنامه ایران نوشت: «سالی ۷۰ میلیون جفت کفش در تبریز تولید میشود. عزیز جوانپور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در تبریز از تأسیس مدرسه عالی مهارتی چرم و کفش این دانشگاه در سال جهش تولید خبر داد. رئیس سرای نوآوری چرم و کفش دانشگاه آزاد اسلامی از اعطای گرنت فناوری به پایاننامههای ارشد و دکتری و راهاندازی مدرسه عالی مهارتیدر حوزه چرم و کفش خبر داد. سرپرست مرکز تحقیقاتی چرم و کفش دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز استقرار تقریباً کل صنعت چرم سنگین و حدود 50 درصد صنعت تولید کفش کشور در تبریز را از دلایل اصلی راهاندازی این مرکز دانست.