چگونه لباس ست کنیم؟

ملاقات های تجاری: در این موارد استفاده از یک ساعت نقره ای یا طلایی ساده به همراه صفحه باریک و بدون پیچیدگی پیشنهاد می گردد. لباس مجلسی بادمجانی خود را با کفش مجلسی طلایی رنگ ست کنید. این دو رنگ باید از لحاظ میزان درخشش با هم برابر باشند تا از لحاظ بصری تاثیر نامطلوبی نداشته و زیباتر جلوه نمایند. چنانچه در هنگام ست کردن لباس از ترکیب رنگهای اولیه و ثانویهای استفاده نمایید که در دایره رنگ در کنار هم قرار گرفتهاند، باید این نکته را در نظر بگیرید که این رنگها با آنکه قابلیت همخوانی دارند ولی چون نور همدیگر را به شدت کاهش میدهند نمیتوانند از لحاظ بصری چندان چشمگیر باشند. چنانچه در کنار مکمل خود یعنی رنگ بنفش به کار رود، نیاز به دقت زیادی دارد. نحوه تشکیل دایره رنگ هم به این شکل است که رنگهایی که از ترکیب رنگهای اولیه به دست میآیند، بسته به این که به کدام یک از این رنگها نزدیکتر باشند، در کنار آن و یا نزدیک به آن قرار میگیرند و به این ترتیب دایره رنگ را تشکیل میدهند.

رنگ قهوهای همان رنگ نارنجی با شدت نور کم است که میتواند میتواند در کنار رنگهای قرمز با تن های تیره همچون رنگ زرشکی، آبی روشن، مشکی، سبز ارتشی که تن خاکستریِ رنگ سبز است، کرم، صورتی، زرد و قهوهای قرار بگیرد. حال که با اصول کلی ست کردن لباس آشنا شدید، ممکن است از خود بپرسید: چگونه میشود جایگاه رنگها را دایره رنگ به حافظه سپرد تا بتوان در هنگام ست کردن لباس از آن استفاده کرد؟ اگر در کنار مکمل خود یعنی رنگ قرمز قرار بگیرد، ترکیب فوق العادهای به وجود میآورد. البته رنگهای درجه سومی هم وجود دارند که آنها نیز از ترکیب رنگهای اولیه با رنگهای ثانویه به دست میآیند. راه چاره این است که رنگهای اصلی و پرکاربرد را بشناسید و نحوه ترکیب آنها با سایر رنگها را به حافظه بسپارید. پس راه چاره چیست؟ رنگ سبز میتواند در کنار رنگهای زرد، سیاه، سفید، طوسی، قرمز، سبز و آبی قرار بگیرد.

درست است که همیشه از ست بودن، بند ساعت مچی، کمربند و کفش با شما صحبت کردهایم اما در این ست میخواهیم قوانین مد و لباس را زیر پا بگذاریم. دغدغههای روزمره و گرفتاریهای کاری، این فرصت را به شما نمیدهد که برای پیدا کردن لباس و ست مورد علاقهتان راهی بازار شده و هر ستی که به نظرتان جذاب است، به تن کنید و در نهایت یکی از آنها را انتخاب کنید. به خاطر داشته باشید نکته مثبت درباره ست لباس پسرانه این است که ترکیب رنگهای زیبا از قبل آماده هستند و کافی است شما فقط انتخاب کنید. نباید با رنگهای قرمز و زرد ست شود. اگر شلوار خاکستری دارید، آن را با پیراهن سفید و یا ژاکت آبی ست کنید. استفاده از سایههای روشنتر و تیرهتر این رنگ در هنگام ست لباس بیشتر توصیه میشود. لازم به ذکر است که ست کردن لباس رنگ صورتی با رنگهای بسیاری امکانپذیر بوده و میتوان رنگهای زیادی را در کنار آن به کار برد.

بلوز زرشکی خود را با شلوار سفید و یا مشکی ست کنید. هرگز نباید آن را با نارنجی و یا بنفش ست کرد، مگر آنکه نارنجی متمایل به زرد و بنفش متمایل به آبی باشد. از آنجایی که رنگ تند و آتشینی است، نیاز به دقت زیادی برای ست کردن دارد. از رنگهای درجه سوم میتوان به رنگهای آبی فیروزهای که از ترکیب رنگ آبی و رنگ سبز و رنگ لیمویی که از ترکیب رنگ سبز و رنگ زرد به دست آمده است، اشاره کرد. استفاده از مخمل، پشم و حتی بعضی الیاف مصنوعی نیز در دوخت لباس خانگی مردانه رایج است که میتوان متناسب با گرمی و سردی هوا از آنها در خانه استفاده کرد. استفاده از سایههای تیرهتر رنگ بنفش کار را برای شما آسانتر خواهد کرد.