جدیدترین خبرهای «کفش چرم تبریز

در سال­های 62 و 63 به دلیل توسعه شهر تبریز و آلایندگی این صنایع واحدهای کارخانه ­های تولید چرم به خارج از شهر در 25 کیلومتری غرب تبریز در منطقه ­ای به وسعت 2 میلیون مترمربع (200 هكتار) منتقل شد. شهر تبریز پس از سقوط سلسله قاجاریه شاهد رشد و پیشرفت در زمینه چرم سازی کشور بوده است. در این میان شهر” تبریز” قطب چرم کشور و “کفش تبریز” نشان تجاری محصولات چرم کشور است، بهطوریکه در حال حاضر 50 واحد صنعتی بزرگ در صنعت کیف و کفش چرم تبریز مشغول فعالیت هستند که در زمینه کفش 2300 واحد تولید چرم در تبریز وجود دارد که حدود 4300 واحد آن دارای پروانه کسب و1200 واحد هم بدون پروانه کسب هستند. رييس جمهور، تبریز را قطب فرش و صنعت چرم و کفش دانست و بیان داشتند که دولت به حمایت از صنایعی مانند کفش اهتمام ویژهای دارد و خود را حامی این صنعت میداند و باید حمایت و پشتیبانی کند تا مشکلات این نوع صنایع برطرف شود.

امری که در صورت طولانی شدن می تواند صدمات بسیاری را به صنعت کیف و کفش تبریز وارد آورد. همچنین دسته بندی لوازم آرایشی و عطر و ادکلن نیز در این وبسایت وجود دارد که تمامی آنها به صورت اورجینال از خارج کشور وارد میشود. با اینکه این تصور سخت به نظر می رسد، اما کفش چرم این خاصیت را دارد. با توجه به وجود کارخانه های چرم در این شهر تولید کفش چرم مردانه و زنانه از این مرکز با قیمت مناسب و کیفیت مطلوب امکان پذیر است. برای این منظور کفش هایی را به تولید می رسانند که چرم در بخشی از آنها مورد استفاده قرار می گیرد. در سال 95 پویش خرید کالای ایرانی توسط اتحادیه چرم تبریز راه ­اندازی شد که با راه ­اندازی این کمپین بیش از ۳۰% ورود کفش خارجی به تبریز در سال 95 کاهش پیدا کرد . صنعت چرم و کفش تبریز به عنوان یک مزیت صنعتی پیشینه­ دار در این شهر دارای مزیت ­های فراوانی است و باید تصمیم ­های متناسبی با وضعیت فعلی آن اتخاذ شود تا مانع از ایجاد بحران در این صنعت شد.

شاید همین نوع نگاه باعث شد که 18 آبان ماه سال 95 اتحادیه کفش تبریز خبر از برپایی بزرگترین همایش صنعت کفش تبریز 2018 با حضور اعضای 56 کشور اسلامی در راستای ثبت جهانی کفش تبریز بدهد. گوشی های هوشمند این امکان را به ما می دهند تا بدون صرف انرژی زیاد برای حضور در فروشگاهها، بتوانیم مدل مورد علاقه خود را خریداری کنیم. سوالات مهمی که بیشتر افراد از خود پرسش می کنند و جواب قانع کننده ای شاید برای آن پیدا نکنند و ما قصد داریم که جواب تمامی سوالات را بدهیم تا هیچ ابهامی در خاطر شما نماند. بر همین اساس بود که در اين رويداد و با حضور آقاي روحاني ،رئیس جمهور محترم به شهر تبریز و تأکید ایشان بر حمایت از کالای ایرانی، کفش تبریز را دارای برند و کیفیت جهانی دانست و دستور داد برنامهریزی لازم برای حمایت پایدار از این صنعت صورت پذیرد.

کفش چرم مدل سانترال برند اسکاپ تبریز با دارا بودن رویه و آستر چرمی و کفی طبی می تواند بهترین انتخاب برای کفش پرسنلی محسوب شود . رکود صنعت چرم و کفش تبریز به عنوان یک برند شناخته شده در ورای مرزهای ملی، پدیده­ای چندمتغیری که علاوه بر عوامل فوق الذکر، از مشکلات دیگری مانند کهنه و فرسوده بودن ماشین آلات و تجهیزات، به روز نشدن مهارت مدیران و کارگران و نیز تبعات تحریم­ های اقتصادی متاثر است. وقتی صحبت از چرم و کفش به میان میآید بدون شک یادها و نگاهها به سمت تبریز روانه میشود و وقتی صحبت از مرغوبیت کفش و چرم است نام تبریز پای ثابت صحبتهای اقتصادی و برند عرصه کیف و کفش و چرم است، تولید ۹۰ درصد کفش دستدوز چرم ایران در این شهر گواهی بر این مدعاست.