تولیدی کفش چرم زنانه تبریز – خرید و فروش انواع مدل کفش

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز، پورمحمدی استاندار آذربایجانشرقی در پنجاه و هشتمین جلسه شورای گفتوگوی دولت و بخش خصوصی استان با اشاره به انتشار خبر نادرست سرطانزا بودن ۶۲ درصد شیرهای پاستوریزه در تبریز گفت: بررسیهای اداره کل استاندارد و سایر مراجع دارای صلاحیت نشان میدهد این خبر کذب محض است. رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی در حکمی سرپرست مرکز تحقیقات کیف و چرم دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز را منصوب کرد. به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز از تبریز، صمد عالی در حکمی از سوی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی به عنوان مسئول راه اندازی مدرسه مهارتی چرم و کفش منصوب شد. به همشهری آنلاین به نقل از فارس، در ایامی نه چندان دور صنعت چرم و کفش تبریز به عنوان یک صنعت پیشرو مطرح بود، صنعتی که اشتغالزایی بالایی داشت و خریداران عمده کفش را به سمت تبریز میکشاند.

عزیز جوانپور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری آنا در تبریز از تأسیس مدرسه عالی مهارتی چرم و کفش این دانشگاه در سال جهش تولید خبر داد. استاندار آذربایجانشرقی با اشاره به انتشار خبر نادرست سرطانزا بودن ۶۲ درصد شیرهای پاستوریزه در تبریز گفت: بررسیهای اداره کل استاندارد و سایر مراجع دارای صلاحیت نشان میدهد این خبر کذب محض است. کفش چرم تبریز به خصوص کفش چرم دست دوز تبریز یکی از بی نظیرترین محصولات چرمی به شمار می رود. همان طور که می دانید یکی از قدیمی ترین کفش های چرمی دنیا با قدمتی حدودا ۵۵۰۰ ساله که هم اکنون در موزه ارمنستان از آن نگهداری می شود از یک تکه چرم گاوی و با بند چرمی ساخته شده است. سفارشات کفش چرم تبریز با راه اندازی کانال های تلگرامی در این مرکز سرعت بیشتری را به خود گرفته است و خریداران به سادگی می توانند با مدیر فروش به شکل مستقیم و در کمترین زمان ارتباط برقرار کرده و مدل های مورد نظر خود را به ارسال نمایند.

خبرگزاری مهر، گروه استانها- آناهیتا رحیمی: با اینکه تبریز «مهد چرم» است، اما این روزها صاحبان واحدهای تولیدی در این صنعت، از افزایش قیمت ارز، رکود صادرات و ممنوعیت برای واردات ماشین آلات جدید و نو سخن میگویند که ممکن است تهدیدی برای این صنعت در سالهای آتی محسوب شود. بازار، گروه استانها- آناهیتا رحیمی؛ یک حجره نقلی در بازار بزرگ تبریز، همین توصیف برایش کافی است که چرتکهای روی میز وجود دارد تا اصالت این حجره را به رخ بکشد و یادی از گذشتهها را در ذهن همه تداعی کند. صبح حجره خود را باز میکنیم و بدون فروش حتی یک جفت کفش، به خانه برمیگردیم.

بازار تولید و فروش کفش در آذربایجان شرقی به خاطر تحریمها داغ شده است. عاملی که باعث شده، این فروشگاه جایگاه خوبی داشته باشد این است که کفش های خود را مستقیم از تولیدکنندگان مطرح تبریز تهیه کرده و در سایت خود به بررسی و فروش آنها می پردازد. یونس ژائله روز یکشنبه در جلسه با اعضای اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان چرم آذربایجان شرقی اظهار کرد: از اتحادیه صادرکنندگان چرم انتظار داریم تدوین کننده نقشه راه چرم و کفش تبریز باشد چرا که بدون راهبردهای درست نمی توانیم شاهد تبدیل کفش چرم تبریز به یک برند معتبر ملی باشیم. این مدرسه 15 اسفند با حضور مسئولان افتتاح میشود. صنعت چرم از قدیمیترین صنایع آذربایجان شرقی است و قدمت کارخانههای «ایران» و «خسروی» به یک قرن نزدیک میشود. به گزارش ایرنا، نزدیک به پنج هزار سال پیش، مصریها چیزهایی شبیه کفش ساخته بودند؛ البته بهتر است به آنها بگوییم «پاپوش» تا «کفش»؛ از کفش های مصریهای قدیم میتوان به طرز زندگی و طبقات اجتماعی آن زمان پی برد.