تولیدی کفش چرم زنانه تبریز – خرید و فروش انواع مدل کفش

وقتی صنعت چرم در دنیا دچار بحران شد، دولت ترکیه برای کمک به رفع این بحران به فعالان این صنعت وام چهار درصدی پنج ساله با یک سال استمهال پرداخت کرد و آنها با استفاده از این وام اقدام به خرید ماشین آلات به روز و آخرین فناوری این صنعت کردند؛ به طوری که اکنون با ایتالیا رقابت می­ کنند. البته در خصوص ثبت جهانی باید بیان کنیم که سازمان یونیدو برای حمایت آموزشی چند صنعت در ایران معرفی کرده است که یکی از این صنایع صنعت چرم تبریز است. در این میان شهر” تبریز” قطب چرم کشور و “کفش تبریز” نشان تجاری محصولات چرم کشور است، بهطوریکه در حال حاضر 50 واحد صنعتی بزرگ در صنعت کیف و کفش چرم تبریز مشغول فعالیت هستند که در زمینه کفش 2300 واحد تولید چرم در تبریز وجود دارد که حدود 4300 واحد آن دارای پروانه کسب و1200 واحد هم بدون پروانه کسب هستند.

به دلیل دست دوز بودن و داشتن ظرافت بالا، کیف های چرم تبریز از قیمت های بالایی برخوردار می باشند اما در عوض امکان استفاده برای سال های بسیای را برای خریدار فراهم می سازد. در سال 95 پویش خرید کالای ایرانی توسط اتحادیه چرم تبریز راه­اندازی شد که این یک حرکت ارزشمند است که در بازار تبریز اتفاق افتاده و میتواند برای سایر بازاریان در دیگر شهرهای کشور و تولیدکنندگانی که کالای ایرانی تولید میکنند، الگو باشد. این در حالی است که با افزایش قیمت ارز و سایر نوسانهای قیمتی، صنف کفش با چالشهای جدیتری روبهرو میشود و نوسانات بازار ارز سبب دپوی مواد اولیه توسط واردکنندگان و متعاقب آن افزایش مواد اولیه آن شده است.

در پی رواج بیشتر پدیده قاچاق در سایر استان­ها، میزان متقاضیان کفش چرم تبریز در این استان­ها کاسته شده است. همچنین راه اندازی مرحله دوم این کمپین در اواخر سال ۹۶ رخ داد که موجب شد 20% از ورود کفش خارجی به تبریز را شاهد باشیم. در حال حاضر بحران در صنعت چرم موجب شده که نتوانیم با رقبا رقابت کنیم؛ چرا که ماشین آلات کارخانه ­ها به روز نیست و همین فرسوده بودن ماشین آلات و نبود تکنولوژی به روز مانعی بر سر راه این تولید گذاشته است. نه تنها صنعت چرم و کفش بلکه تمام صنایع کشور متاثر از مالیات بر ارزش افزوده ضربه می­ بیند و این امر موجب می­ شود هم صادرات با مشکل مواجه شود و هم بازار داخلی از دست برود. این سازمان قرار است در سال ­های آتی به منظور همکاری با ایران در زمینه­ های طراحی، توسعه و تحقیقات، ماشین آلات، این صنعت با ایران فعالیت کند.

ایسنا/آذربایجان شرقی رئیس دانشگاههای آزاد اسلامی آذربایجان شرقی از تحصیل ۵۱ هزار دانشجو و فعالیت ۱۶۰۰ هیات علمی در این دانشگاه خبر داد و افزود: بیشتر دانشجویان این دانشگاه در رشتههای روانشناسی، مهندسی پزشکی، حقوق و میکروبیولوژی تحصیل میکنند. البته تمام قراردادهای خود در این راستا انجام داده­ ایم و انشالله در سال 97 با حمایت و همکاری وزارت کار (که البته در این خصوص کمی کوتاهی از سوی این وزارت در این خصوص صورت گرفته) و دستور اخیر رئیس جمهور مبنی بر برنامه ­ریزی ویژه ایشان از صنعت چرم تبریز و جهانی شدن آن محقق خواهد شد. و بقیه در تولید چرم سبک فعالیت دارند و محصولات این صنعت علاوه بر تامین نیاز بازار داخلی به کشورهای چین، ترکیه، هنگ گنگ، ایتالیا، اسپانیا، هند، پاکستان، آذربایجان و ارمنستان صادر می­شود.