اصول ست کردن لباس%چگونه لباس بپوشیم خوش استایل به نظر برسیم؟

این لباس ها به خودی خود می توانند زیبا باشند اما ست کردن آن ها کار ظریفی است. برخی رنگ ها به عنوان رنگ های مشابه شناخته می شوند. مثلا یک شلوار خاکستری می تواند در ترکیب با پیراهن سفید و کت آبی رنگ منظره ای زیبا ایجاد کند. سبز می تواند همراه با رنگ های مشکی، سفید، زرد و قرمز ست شود. مخصوصا در پوشش آقایان، پوشیدن شلوارهای رنگی می تواند چالش هایی را به همراه داشته باشد. آبی می تواند همراه با رنگ های مشکی، سفید، سبز و بنفش ست شود. این رنگ ها دقیقا در کنار هم هستند مثل سبز و زرد. این دو در کنار هم ترکیبی بسیار ایدهآل هستند .احواستان باشد سبز با بنفش تناسبی ندارد ندارد مگر اینکه بنفش نزدیک به آبی باشد. زرد می تواند با مشکی، سفید، سبز، نارنجی، آبی و بنفش ست شود.

مثلا شاید یک نفر در ست رنگ لباس مردانه، از ست کردن پیراهن آبی پر رنگ با کروات زرد طلایی خوشش نیاید؛ اما ترکیب کروات طلایی با پیراهن آبی آسمانی را بیشتر بپسندد. ترکیب برخی رنگ ها با یکدیگر امتحان خود را به خوبی پس داده اند. یک راه مناسب برای اینکه کمی رنگ را در ست لباستان افزایش بدهید، استفاده از رنگ در لوازم یا پوشیدنیهای فرعی است که باید با رنگ اصلی ستتان ترکیب خوبی تشکیل بدهد. آزمایشهای مختلف نشان دادهاند که وقتی لباسهای رنگ روشن میپوشیم احساس بهتری داریم. شما باید توجه کنید که الگوی لباستان تحت شعاع بقیهی ست شما قرار نگیرد و در عین حال بقیهی ست شما را به حاشیه نراند. اگر بودجه ي محدودی برای خرید لباس دارید، بهتر اسـت لباس هایي خریداری کنید کـه کیفیت آنها بـه اندازه کافی خوب باشد تا بتوانید بارها آنرا مورد استفاده قرار داده و بـه اسانی کنار هرچیزی ست کنید تا باوجود سرعت بالای تغییر ترندهای جدید، استایل احمقانه اي نداشته باشید!

قرار ملاقات روز آشنایی، از مهمترین اتفاقات مهم زندگی هر انسانی هست. برای مثال، نوع آرایش و پوشش شما برای مصاحبه شغلی، محل کار، مهمانیهای معمولی و رسمی، جشن و سرور و عروسیها متفاوت هست. اگر این مقاله رو مطالعه میکنید، حتما تمایل دارین در موقعیتهای مختلف، خوش پوش باشین، اما به راستی ارزیابی موقعیتهای مختلف، اولین گام برای انتخاب لباس مناسب هست. گاهی اوقات لباسهایی را میبینیم و میپسندیم که ممکن است چندان برای ما مناسب نباشد، حتی اگر بسیار زیبا به نظر برسد. همچنین بعضی از لباسها ممکن است زیبا باشند، اما شما با پوشیدن آنها احساس راحتی نکنید، و یا برعکس لباس بسیار راحتی باشد، اما چندان شیک و زیبا نباشد.

رگ های خنثی رنگ هایی هستند که سایر رنگ ها می توانند در کنار آن ها جلوه بهتری داشته باشند و بیشتر و زیباتر به نظر برسند؛ مانند قهوه ای یا خاکستری. موجود می باشند و بهتر است شما لباسی را انتخاب نمایید که با فرم اندام تان مطابقت داشته باشد و علاوه بر این در زمان پوشیدن لباس احساس راحتی بیشتری داشته باشید. لباس راحتی: شامل لباس راحتی داخل خانه، پیژامه یا لباس خواب میشود. مرسومترین گزینه برای آنها، در بهترین حالت، استفاده از یک پیژامه با تیشرت است! تركیب جیر و چرم با نوارهای مشكی و دو طیف مختلف، كفشی را خلق كرده كه عبارت شیك، بهترین عبارت برای توصیفش است. ست کیف و کفش نیز قوانین و اصول خاص خودش را که دارد که از جمله آنها میتوان به ست کیف جیر با کفش چرم مات مشکی، ست کیف مجلسی با انواع صندلها و کفشهای مجلسی با رنگهای خنثی، ست کیف مخصوص استفاده روزانه با انواع کفشهای کتانی، کفشهای عروسکی و کفش لوفر، ست کیف پر نقش و نگار با صندل مجلسی ساده و غیره اشاره کرد.